Nápoje a potraviny z přírody proč jsou tak oblíbené?

Yerba maté, chlorella a spirulina patří mezi tzv. superpotraviny, které nám příroda poskytuje přirozeně a jejich konzumace má na naše zdraví pozitivní účinky. Proč jsou tedy tak oblíbené a proč byste si je měli koupit? Pojďme se na to podívat blíže.

Yerba Maté

Tento nápoj vzniká z listů stromu Yerba Maté. Má vysoký obsah antioxidantů a esenciálních vitamínů a minerálů. Díky svému obsahu kofeinu, theobrominu a theofylinu je oblíbeným nápojem pro zlepšení koncentrace, stimulaci a dodání energie. Má také diuretické účinky, což pomáhá v těle odstraňovat toxiny. Další výzkum také naznačuje, že konzumace Yerba Maté může přispět k redukci tělesného tuku a zlepšení kardiovaskulárního zdraví.

Chlorella

Chlorella je sladkovodní řasa, která je známá svým vysokým obsahem bílkovin, vitamínů a minerálů. Je jedním z nejlepších zdrojů chlorofylu, což je pigment odpovědný za zelenou barvu rostlin a má silné detoxikační účinky. Chlorella má také schopnost vázat těžké kovy a toxické látky v těle a napomáhat jejich eliminaci. Může také posílit imunitní systém, pomoci při hubnutí a zlepšit zažívání.

Spirulina

Tato modrozelená řasa je také bohatým zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin. Má silné antioxidantní a protizánětlivé účinky a může přispívat k zlepšení zdraví srdce, snižování hladiny cholesterolu a podporování zdraví mozku. Spirulina je také využívána při detoxikaci těla, zvláště při odstraňování těžkých kovů.

Proč si je tedy koupit?

Yerba Maté, chlorella a spirulina jsou přírodní produkty, které mohou významně přispět k našemu zdraví. Jejich konzumace nám může pomoci zlepšit naši koncentraci, podpořit detoxikaci těla, posílit imunitní systém, zlepšit zažívání a hubnutí a podpořit zdraví našeho srdce a mozku. Ačkoliv nejsou náhradou za zdravou a vyváženou stravu, mohou být skvělým doplňkem k našemu jídelníčku.