Jaký typ muže vás přitahuje? Snědý, modrooký, fyzicky zdatný, dominantní,
srandista či zadumaný intelektuál? Pro život z tohoto jídelníčku vybírejte
opatrně. Některé typy mužů totiž mohou váš svět rozdrtit nebo zcela zničit!

Ano, láska je slepá. Jak jinak si vysvětlit, že ženy kolikrát žijí s muži, kteří si je nezaslouží? Přitom by stačilo sundat si růžové brýle již při výběru potenciálního partnera. Oddělit zrno od plev ale není jednoduché. Možná že muž, se kterým se dá normálně žít, patří k ohroženým druhům. Nebo se to tak alespoň jeví při pohledu na seznam čtrnácti typů mužů, které popsal sexuální kouč Sean Jameson z irského Dublinu na svém blogu. Tyhle exempláře prý podle něj nejsou pro dlouhodobý vztah vhodné!
1. Příliš nadšený sportovec
Tento typ člověka patří k týmovým hráčům, na druhou stranu sport může brát až příliš vážně. Tvrdě pracuje na svém těle a věnuje tomu veškerý volný čas. A když má konečně volno, sport sleduje v televizi, nebo hlídá podíl sacharidů v jídle, které mu vaříte. Ujasněte si, co je pro vás důležitější… Pěkné tělo, nebo kvalitní čas, který vám partner věnuje?
2. Umělec
Umělec je bohém a poměrně náročný člověk. Často se zdá být zadumaný, což ženy přitahuje. Ať už preferuje malbu, grafický design, poezii nebo hudbu, mívá potíže s inspirací. Když ji hledá, není k mání. Kolikrát i několik dní. Trochu nerozumné počínání vůči partnerství…
3. Věčný hráč
Milovník videoher má svůj svět, do kterého partnerka nemusí patřit. Hraní považuje za způsob úniku od reality – tedy asi i od vás. Berete to?
4. Sociopat
Je tajemný a možná trochu temný. Nevěří lidem a zvláštně se chová vůči okolnímu prostředí. Spojuje v sobě plachost, nedůvěru i nepřizpůsobivost. Trvá dlouho, než se k němu někdo dostane. Snad máte tu trpělivost. Pokud ne, může vás vztah s někým takovým postupně zničit.
5. Král večírků
Ve škole byl pravděpodobně dost populární. „Je to společenský motýl, který je stále zaneprázdněn a velmi oblíben. Jeho partnerka má často pocit, že chodí s celebritou. To je ze začátku sympatické, nicméně co pak, když ti dva spolu nikdy nejsou sami?“ ptá se Sean
6. Sebevědomý vzdělanec
Je lačný po informacích, sbírá vědomosti a působí jako inteligentní kniha. Bohužel obvykle také poučuje a opravuje. A to fakt není pro každého…
7. Technický nadšenec
Miluje počítače, mobilní telefony, konzoly, videohry, drony a další zařízení. Tím vším chce být obklopen, a pokud to přehání, stává se závislým. Schválně, jak často odkládá mobil a naplno vás poslouchá?
8. Svobodomyslný hippie
„Je to svobodný duch, který si rád vychutnává hudební a různé další festivaly. Pokud toužíte po věčné relaxaci a zábavě, tak prosím,“ dál popisuje Sean Jameson s tím, že ani tady to na hluboké a pevné závazky moc nevypadá.
9. Nevyléčitelný romantik
Někdy romantický člověk může být více zamilovaný do představy lásky, než do partnerky. Snesete každodenní vyznání, srdíčka, jemné zacházení a uctívání? Ano, iromantik vás může přivést k šílenství, a to už jen proto, že nemusí být realistický v tom, co vztah vlastně obnáší.
10. Dominantní muž s velkým M
Je silný a tvrdý. Chápe auta a sport, pije pivo a ze všeho nejradši má pořádnou flákotu masa. Nesnáší řečičky, ufňukané paničky, city a povídání si o vztazích. To je pro něj hrob! Jak se vám s ním bude žít? Pokud se navíc chová velmi autoritativně, tak těžko.
Jak kdysi napsala americká terapeutka a zkušená psycholožka Laura Schlessinger. „Nejdřív je to sexy, protože se jedná o ztělesnění mužné síly, jenže když ve svém životě zaujmete silnější pozici, dostanete se do role pubertálního dítěte, které revoltuje proti zkostnatělému taťkovi.“ Amen.
11. Obchodník
Byznysmen je zaměřen na cíle a plány, kterým věnuje spoustu času a úsilí. Možná tvrdí, že to všechno dělá pro vás dva, ale často bývá ve skutečnosti ženatý spíš se svou prací, než s vámi. Vadí vám, když stále není k mání, neodpovídá na zprávy a na poslední chvíli ruší naplánované schůzky? Pokud ne, máte ideální protějšek.
V případě, že máte stále nevyřešené otázky, můžete je rozebrat a vyřešit pomoci kartarky po telefonu