VÝZNAM: světlonoš

ASTROLOGIE: Kozoroh

VŠEOBECNĚ: vášeň, stíny minulosti, dramatičnost, závislost, svádění, smyslnost, strach, ctižádost, rychlost, krutost

Karta Ďábel vám signalizuje, že jste závislí na prostředí, lidech, práci a různých drogách. Ve skutečnosti vás ďábelský strach ovládá. Je to dobrý sluha, ale špatný pán. Nenechte se ovlivňovat svým okolím. Vzepřete se, sdělte veřejně svůj názor. Zjistíte, že druzí mají také svého ďábla a prožívají svoje úzkosti. Ďábel je vykonstruovaný strach, který nemá reálné základy. Tlačí vás do situací, v nichž jste vystaveni nejrůznějšímu omezování. Svazují vás. Ďábel představuje zakázané ovoce, které vás láká a přitahuje. Má mnoho podob, projevů i tváří.

Partnerství

Propadáte vášni a smyslnosti. Nedovedete být ve vztahu stálí a důležitější je pro vás rozkoš než láska. Ďábel má mnoho tváří a podob, které s láskou nijak nesouvisejí. Ve vztahu se necháte ovlivňovat partnerem, na němž jste citově nebo finančně závislí.

Povolání

Nepouštějte se do obchodu, i když vše vypadá nevinně, nenechejte se svádět k nečistým praktikám, pozor na zneužití moci. Jste závislí na svém zaměstnání a děláte si starosti o peníze.

Denní karta

Ďábelský den. Nic nevychází, ale jak vše vypadá zle, tak na-opak ďábelsky dobře dopadne. Nebojte se, postavte se svému strachu čelem, nevzdávejte se a bojujte za svou věc.

Roční karta

Ďábelský rok plný zvratů, odchodů a návratů, propadů i vzrůstů. Jste dostatečně silní a překypujete vášní. Ta vám pomůže vybřednout z těžkých situací a dojít tam, kam potřebujete. Zkroťte svůj strach humorem a nadsázkou, tím zjednodušíte nepříjemné situace a ovládnete Ďábla.