Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která je na naší zeměkouli doma již 2 miliardy let. Takže když se řekne, že je to „superpotravina“, vězte, že to není úlet zdravotnického guru, který se nedávno probudil z hibernace. Chlorella je opravdu těžká váha v oblasti zdraví.

Nejlepší způsob, jak ji konzumovat, je ve formě prášku. Mohli byste se zeptat, proč byste měli pít zelený prášek, který vypadá jako jemně namletý trávník? Odpověď je jednoduchá – je to zkrátka pro vaše zdraví.

Chlorella prášek je balíček plný výživy. Obsahuje spoustu proteinů, vitamínů A, B1, B2, B3, B6, B12, C a E, hodně vlákniny a kopa dalších minerálů. Ale to není vše. Chlorella je bohatá na chlorofyl, který je známý svými detoxikačními vlastnostmi.

Složení chlorelly je tak pestré a bohaté, že je bylo by škoda nevyužít. Představte si, že hostíte večírek, kam přichází každý s něčím jiným – někdo s bonbony, jiný s květinami, další s lahví dobrého vína. To je v podstatě chlorella – každá její složka přináší něco jedinečného a všechno dohromady tvoří perfektní harmonii.

Jak často byste měli tento zelený elixír pít? Doporučuje se začít pomalu, řekněme jednou denně. Jakmile se vaše tělo přizpůsobí, můžete zvýšit dávkování. Ale nezapomeňte, že jak u všeho, i zde platí zásada „všeho s mírou“.

Co se týče účinků na zdraví, je jich opravdu hodně. Chlorella je jako ten spolužák ze střední školy, který byl dobrý ve všem – sport, umění, věda, hudba. A vy jste se divili, jak je to možné.

Chlorella může pomoci posílit imunitní systém, detoxikovat tělo, podpořit trávení, zlepšit kvalitu pleti a dokonce pomoci snížit hladinu cholesterolu. A to jsme ani zmínili její potenciální přínos pro zdraví srdce a mozkové funkce!

Takže proč byste měli pít chlorella prášek? Protože je to jako posílat vaše tělo na wellness pobyt, aniž byste museli opustit pohodlí svého domova. Je to jako mít osobního trenéra, dietního poradce a kosmetičku v jedné malé, zelené, ale silné řase. A kdo by si to nechtěl dopřát?